Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Jak postępować i komunikować się w sytuacjach, którym towarzyszy stres, napięcie i silne emocje negatywne ze strony pacjenta (i/lub jego rodziny)

  • by
  • Krzysztof Kaluta

Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Jak postępować i komunikować się w sytuacjach, którym towarzyszy stres, napięcie i silne emocje negatywne ze strony pacjenta (i/lub jego rodziny)

Kategoria:
Umiejętności miękkie
Grupa docelowa:
Lekarze wszystkich specjalizacji
Cena preferowana:
4.000 PLN + VAT
Cena na wyłączność:
20.000 PLN + VAT

Opis szkolenia

Szkolenie/prezentacja pokazuje konkretne reguły i narzędzia umożliwiające lekarzowi odpowiednie zareagowanie i poprowadzenie trudnej rozmowy z pacjentem (lub z jego rodziną), w trakcie której pojawiają się silne, często negatywne emocje – kiedy pacjent lub/i jego rodzina pozostają pod wpływem tych emocji i reagują emocjonalnie, co uniemożliwia prowadzenie rozmowy na poziomie merytorycznym. Uczestnicy dowiadują się dlaczego bardzo często w sytuacji, kiedy do głosu dochodzą silne emocje rozmowa na poziomie merytorycznym staje się niemożliwa, jaki jest mechanizm działania emocji i jak sobie z nimi radzić w kontakcie z pacjentem.  Szkolenie pokazuje i uczy co zrobić, jak zareagować –  jak pomimo różnego rodzaju trudnych zachowań pacjenta (lub osób z jego rodziny), nie dać się  samemu „porwać” emocjom oraz jak opanować emocje i zachowania rozmówcy po to, by umiejętnie „przełączyć” go na poziom merytoryczny
i z pozytywnym skutkiem doprowadzić rozmowę do końca, osiągając zamierzony cel.

O autorze

Psycholog, psychoterapeuta, senior consultant, trener i executive coach. Od 20 lat prowadzi warsztaty, szkolenia oraz projekty doradcze i badawcze dla dużych firm i korporacji (głównie farmaceutycznych). Współpracował z międzynarodowymi firmami doradczymi, m. in. z Chiltern Consultacy Int., Boston Consulting Group, Right Management (Manpower Group). Aktualnie prowadzi własną firmę EEG Solutions Institute oraz współpracuje z Instytutem Psychoimmunologii w Warszawie. Jest także szefem Centrum Psychoprofilaktyki i Psychoedukacji City Clinic. Realizuje projekty szkoleniowe i coachingowe dla managerów i liderów, a także projekty doradcze dla firm i organizacji. Prowadzi także własną prywatną praktykę terapeutyczną. Jest autorem programu zajęć warsztatowych i coachingowych, rekomendowanych przez Wojciecha Eichelbergera, dotyczących praktycznego zastosowania Inteligencji Emocjonalnej i uważności (Mindfulness) w prowadzeniu trudnych rozmów i zarządzania trudnymi relacjami w sytuacjach zawodowych. Ponadto od wielu lat realizuje liczne projekty edukacyjne oraz szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek z zakresu psychologii kontaktu i relacji terapeutycznej z pacjentem oraz psychoprofilaktyki wypalenia zawodowego. Jest współautorem razem w Wojciechem Eichelbergerem cyklu warsztatów dla lekarzy „Być lekarzem, być pacjentem” na podstawie książki o tym samym tytule.

Kontakt w sprawie zakupu kursu