Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Pacjent i jego rodzina – o leczeniu w ujęciu systemowym

  • by
  • Anna Kędzierska

Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Pacjent i jego rodzina – o leczeniu w ujęciu systemowym

Kategoria:
Umiejętności miękkie
Grupa docelowa:
Lekarze wszystkich specjalizacji
Cena preferowana:
4.000 PLN + VAT
Cena na wyłączność:
20.000 PLN + VAT

Opis szkolenia

Warsztat  dostarczający wiedzy na temat tego, jak uwarunkowane jest leczenie pacjenta w odniesieniu do środowiska rodzinnego, w którym  żyje. Trenerka dostarcza wiedzy o tym, jak rodzina może wspierać lub demotywować pacjenta w stosowaniu zaordynowanego sposobu leczenia. Wspólnie z uczestnikami szkolenia zastanawia się kiedy warto zapraszać do kontaktu rodzinę pacjenta.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak rozmawiać z bliskimi osoby chorej, gdy sami zgłaszają się do lekarza. Prowadząca wskazuje dobre i złe praktyki w komunikacji z rodziną pacjenta. Przedstawia także skutki braku współdziałania w relacji rodzina – lekarz oraz prezentuje konkretne techniki i strategie do wykorzystania przez lekarza niezbędne do nawiązania porozumienia i współpracy.

Elementem szkolenia jest również moduł odnoszący się do sytuacji, w której z rożnych powodów wspierające pacjenta relacje z rodziną nie są możliwe.

O autorze

Psycholog i trenerka umiejętności psychospołecznych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie kompetencji miękkich – od komunikacji, przez zarządzanie zespołem aż po sztukę efektywnego motywowania i zarządzanie sobą w czasie.

Na zawodowym liczniku ma ponad 2,5 tysiące godzin szkoleniowych i doradczych.

Od 5 lat dostarcza wiedzy i umiejętności dla środowiska medycznego. Szkoli lekarzy i pielęgniarki prowadząc warsztaty, wykłady i webinaria.

Od 2007 współpracuje z mediami jako ekspert. Komentuje między innymi dla TVN24, TVPinfo, Polsat News czy Jedynki Polskiego Radia.

Jest certyfikowaną trenerką i honorową członkinią Klubu Trenerów Biznesu.

Kontakt w sprawie zakupu kursu