Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Czy każdy chory chce być zdrowy – o czynnikach kształtujących motywację pacjenta.

  • by
  • Anna Kędzierska

Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Czy każdy chory chce być zdrowy – o czynnikach kształtujących motywację pacjenta.

Kategoria:
Umiejętności miękkie
Grupa docelowa:
Lekarze wszystkich specjalizacji;
Cena preferowana:
2.000 PLN + VAT
Cena na wyłączność:
10.000 PLN + VAT

Opis szkolenia

Skondensowane, krótkie szkolenie, które w zwartej formie dostarcza wiedzy na temat tego, jakie czynniki wpływają na motywację pacjenta do leczenia. Trenerka przeprowadza uczestników przez analizę celów, jakie stawiają sobie pacjenci zgłaszając się do lekarza. Wskazuje również metody, które ułatwiają chorym zaangażowanie się w proces leczenia i wzięcie na siebie odpowiedzialności za jego przebieg.

W oparciu o teorię stylów uczenia się prowadząca wyjaśnia jak rozmawiać z pacjentami

i planować z nimi proces terapeutyczny. Prezentuje cechy pacjentów, którzy opierają swoją percepcje na doświadczeniu, refleksji, teoretycznym uporządkowaniu i pragmatyce. Wskazuje również sposoby najlepsze do „obsłużenia” każdej z grup.

Uczestnicy szkolenia: poznają i zrozumieją zależności pomiędzy komunikacją werbalną i niewerbalną, nabędą lub zwiększą umiejętności efektywnej komunikacji bez słów, zdiagnozują stosowane bariery komunikacyjnych w obszarze niewerbalnym, nabędą umiejętności rozpoznawania stanów emocjonalnych pacjenta manifestujących się w komunikacji niewerbalnej, pozyskają wiedzę dotyczącą tego, jak poprzez aranżację gabinetu można budować lub blokować kontakt z pacjentem, poznają dobre i złe praktyki w obszarze komunikacji niewerbalnej.

O autorze

Psycholog i trenerka umiejętności psychospołecznych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie kompetencji miękkich – od komunikacji, przez zarządzanie zespołem aż po sztukę efektywnego motywowania i zarządzanie sobą w czasie.

Na zawodowym liczniku ma ponad 2,5 tysiące godzin szkoleniowych i doradczych.

Od 5 lat dostarcza wiedzy i umiejętności dla środowiska medycznego. Szkoli lekarzy i pielęgniarki prowadząc warsztaty, wykłady i webinaria.

Od 2007 współpracuje z mediami jako ekspert. Komentuje między innymi dla TVN24, TVPinfo, Polsat News czy Jedynki Polskiego Radia.

Jest certyfikowaną trenerką i honorową członkinią Klubu Trenerów Biznesu.

Kontakt w sprawie zakupu kursu