Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Typ osobowości „A” – jak zmotywować pacjenta kardiologicznego do leczenia i zmiany stylu życia.

  • by
  • Joanna Kot

Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Typ osobowości „A” – jak zmotywować pacjenta kardiologicznego do leczenia i zmiany stylu życia.

Kategoria:
Umiejętności miękkie
Grupa docelowa
Lekarze kardiolodzy
Cena preferowana:
4.000 PLN + VAT
Cena na wyłączność
20.000 PLN + VAT

Opis szkolenia

Pacjenci kardiologiczni bardzo często pod kątem osobowości klasyfikowani są do grupy osób z wysokim poziomem stresu, tendencją do zachowań rywalizacyjnych i wrogością wobec innych.

Cechuje ich także niski poziom ugodowości i dążenie do sprawowania kontroli. W związku  z tym pacjenci ci są często oporni we współpracy terapeutycznej – trudno jest nakłonić ich do stosowania się do zaleceń lekarskich i zmiany stylu życia.

Lekarze korzystający ze szkolenia dowiedzą się, w jaki sposób budować relację terapeutyczną z pacjentem kardiologicznym w oparciu o sojusz i spójność celów oraz z wykorzystaniem cech osobowości typu „A” do kształtowania zachowań prozdrowotnych.

O autorze

Jest doktorem psychologii, wykładowcą i praktykiem. Szkoli studentów medycyny oraz personel medyczny z zakresu komunikacji i budowania relacji.

Zajmuje się zagadnieniami związanymi ze znaczeniem czynników psychologicznych w procesie leczenia. Jako psychoterapeutka prowadzi prywatną praktykę, pracując m.in. z pacjentami psychosomatycznymi i onkologicznymi. Jest również realizatorką badań naukowych i autorką doniesień w zakresie psychosomatyki i psychologii zdrowia.

Redaktor naczelna branżowego czasopisma.

Kontakt w sprawie zakupu kursu