Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Jak przekazać pacjentowi niepomyślną diagnozę. Praktyczny przewodnik dla lekarzy.

  • by
  • Joanna Kot

Opis kursu Do kupienia w środowisku DBE

Jak przekazać pacjentowi niepomyślną diagnozę. Praktyczny przewodnik dla lekarzy.

Kategoria:
Umiejętności miękkie;
Grupa docelowa:
Lekarze wszystkich specjalizacji;
Cena preferowana:
20.000 PLN + VAT
Cena na wyłączność:
20.000 PLN + VAT

Opis szkolenia

Szkolenie prezentuje 6-etapowy model przekazywania niepomyślnej diagnozy, który jest narzędziem opracowanym przez Amerykańskie Towarzystwo Medyczne.

Zawiera ono wskazówki co do kolejnych kroków, jakie należy podjąć w trudnej rozmowie z pacjentem i wytyczne co do najważniejszych treści, jakie powinny zostać w niej zawarte.

Model ten pomaga pacjentom przejść jak najszybciej do konstruktywnego radzenia sobie z chorobą, a lekarza chroni przed nadmiernym obciążeniem emocjonalnym wynikającym z takich sytuacji, pozwalając mu jednocześnie pozostać w sprofesjonalizowanej i empatycznej relacji z pacjentem.

O autorze

Jest doktorem psychologii, wykładowcą i praktykiem. Szkoli studentów medycyny oraz personel medyczny z zakresu komunikacji i budowania relacji.

Zajmuje się zagadnieniami związanymi ze znaczeniem czynników psychologicznych w procesie leczenia. Jako psychoterapeutka prowadzi prywatną praktykę, pracując m.in. z pacjentami psychosomatycznymi i onkologicznymi. Jest również realizatorką badań naukowych i autorką doniesień w zakresie psychosomatyki i psychologii zdrowia.

Redaktor naczelna branżowego czasopisma.

Kontakt w sprawie zakupu kursu